Ecevit'in koma durumu devam ediyor

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden (GATA) yapılan yazılı açıklamada, eski Başbakan Bülent Ecevit'in koma durumunun devam ettiği, halen yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavisinin yapıldığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada, "Sayın Ecevit'in koma durumu devam etmektedir. Yaşam destek ünitesine bağlı olarak solunum ve dolaşım fonksiyonları tabii olup Anesteziyoloji Yoğun Bakım Ünitesi'nde genel destek, tedavi ve bakımı sürdürülmektedir." denildi.

Ecevit, 18 Mayıs 2006 Cuma akşamı konuşma bozukluğu, kol ve bacak uyuşması şikayeti ile GATA Acil Servisi'ne kaldırılmış ve burada bir ameliyat geçirerek beyninde meydana gelen kanama sonucu oluşan kan boşaltılmıştı. Ecevit, durumunun kontrol altına alınması için ilaçla uyutulmuş zaman zaman da uyandırılarak son durumu tekrar tetkik edilmişti. GATA'dan dün yapılan yazılı açıklamada, Ecevit'in uyutulması için verilen ilaçların etkisi geçtikten sonra yapılan tetkiklerinde beklenen değişikliğin olmadığı genel sağlık durumunun halen ciddiyetini koruduğu bildirilmişti.

Öte yandan; Ecevit'in sevenleri ve DSP'liler hastane önünde kamp kurmuş durumda. Gözyaşları içerisinde doktorlardan gelecek iyi bir haber bekleyen onlarca seveni Ecevit'in iyileşmesi için dua ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious