Ecevit'in mezarı Ahlatlıbel'e taşınıyor

Ecevit'in mezarı Ahlatlıbel'e taşınıyor.29083
  • Giriş : 15.12.2008 / 11:55:00

Çankaya Belediyesi yetkilileri, Ecevit'in ailesinden gelen talep doğrultusunda, belediyeye ait Ahlatlıbel Tesisleri'nde mezar yerinin belirlendiğini ve prosedürlerin hızla yerine getirileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ecevit ailesinin yaptığı başvurunun insani ve sosyal sorumluluğu da beraberinde getireceğini ifade eden Çankaya Belediyesi yetkilileri, şöyle konuştu:

''Türk sosyal demokrasi hareketinde bir çıkışın silinmez adı olan Bülent Ecevit için yapılan başvuru kapsamında, mezar yerinin belirlenmesinde aileye çeşitli seçenekler sunuldu. Ailesi seçenekler içerisinde gelip, baktılar ve Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel Tesisleri içindeki bir bölgede karar kıldılar. Belediye Meclisi'nden de bu doğrultuda karar çıkarıldı.''

Çankaya Belediyesi'nin, Bülent Ecevit'in vefatından sonra ömrünü geçirdiği Oran semtinde yaşadığı mahallenin adını da ''Bülent Ecevit Mahallesi olarak değiştirdiğini anımsatan yetkililer, Ecevit ailesinin son kararı doğrultusunda mezar yerinin oluşturulması ve çevre düzenlemesinde, belediye olarak üzerlerine düşeni yerine getireceklerini belirtti.

2006 yılında hayatını kaybeden eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in naaşı Devlet Mezarlığı'na defnedilmişti.

Daha sonra Ecevit'in eşi ve DSP'nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit'in kabrinin taşınması için Milli Savunma Bakanlığı'na müracaat etmiş ve Bakan Vecdi Gönül, Rahşan Ecevit'in başvurusuna olumlu yanıt vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*