Ecevit'in ölümü ile ikinci kez yıkıldı

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ta esnaflık yapan şehit babası Mehmet Şanal, hayranı olduğu Bülent Ecevit'in ölümüyle adını verdiği oğlunun şehit olmasının ardından ikinci kez büyük bir acı yaşadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanal, hayranı olduğu Bülent Ecevit'in ismini verdiği oğlunun 1997 yılında terör örgütü PKK'yla girişilen mücadelede şehit düşmesinden sonra eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in de ölümüyle ikinci kez acı yaşadı.

Zonguldak İstasyon Caddesi'nde bakkal işleten 3 çocuk babası 60 yaşındaki Mehmet Şanal, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra hayran kaldığı Bülent Ecevit'in adını 1976 yılında dünyaya gelen küçük oğluna Ecevit Bülent olarak verdi. Ecevit Bülent Şanal, on yıl önce Hakkari'de onbaşı olarak vatani görevini yaptığı sırada Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'yla girişilen mücadelede şehit düştü. Çok sevdiği Ecevit'in ismini taşıyan oğlunu 21 yaşında kaybeden Şanal'ın acısı Ecevit'in ölümüyle tekrar tazelendi.

Dürüst ve alçak gönüllülüğü ile Ecevit'e çok büyük sevgi duyduğunu belirten Şanal, ''Ecevit sevgisinden dolayı oğluma adını vermiştim. Oğlum askerde şehit düştü; ondan sonra Ecevit'in ölümüyle de ikinci kez büyük bir acı yaşadım. Ecevit'in ölümüyle acım daha da arttı. Üzüntüm tarif edilemeyecek kadar büyük. Allah mekanını cennet etsin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious