Ecevit'in sakladığı katliam belgesi

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Maraş katliamının sorumluların yargılanmaları için Ecevit’in arşivindeki belgeler delil olarak gösterildi. 105 kişinin öldüğü katliamı MİT ve Türkeş’in tertiplediği ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

“CHP iktidarı devraldıktan sonra vuku bulan büyük olayların (Malatya, Sivas, Kahramanmaraş) çıkacağına dair 1-2 ay evvelinden haber verilmediğinden yüzlerce vatandaşımızın can ve mal kaybına sebebiyet vermişlerdir. Önceden haber vermek bir tarafa olayın yaratılmasında en etkin rol oynamışlardır. Nitekim Kahramanmaraş olayı MİT'ten?müşterek planlamaları ile çıkarılmıştır. Türkeş oraya ...'in tavassutuyla ....'u tayin ettirerek Güney Bölgesi'ni ele geçirmiş ve Maraş olayını rahatlıkla tertip ettirmiştir.

MİT olayın içinde olmasaydı Maraş'tan her türlü istihbaratı aylar evvel alır ve olayın zuhur etmesine meydan vermezdi. MİT, CHP zamanında büyük olayları yapan ve yaptıran MHP'lilere ait bilgileri saklamış, sıkıyönetim mahkemelerine sadece sola ait raporların verilmesi hususunda Türkeş, MİT'teki elemanlarına talimat vermiştir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious