Ecevit'in sevenleri kabri başında

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Devlet Mezarlığına sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başlayan vatandaşlar, ellerindeki çiçekleri kabre bırakarak, dua etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı vatandaşların yakalarına dün cenazede takılan Ecevit fotoğraflarının yanı sıra Atatürk'ün fotoğraflarını da taktıkları görüldü. Bazıları da üzerine Ecevit'in resminin işlendiği mavi-beyaz atkılarla ziyarete geldi.

Ecevit'in en küçük ziyaretçisi, babası ve anneannesiyle mezarı ziyarete gelen 2.5 yaşındaki Ayşe Göksu oldu. Ayşe'nin anneannesi, “Torunum, Ecevit dedesine geldi” diyerek, mezar önünde torununun fotoğrafını çekti.

Mersin'den gelen 62 yaşındaki Süleyman Taş da mezar başında, dün Ecevit için yazdığı, “...Ak güllerin ak güvercini Ecevit, hiç unutulmayacak...” dizelerinin yer aldığı şiirini okudu.

7 YAŞINDAKİ EGE: “GÜZEL BİR İNSANDI...”

Anne ve babasıyla Ecevit'in mezarını ziyerete gelen 7 yaşındaki Ege Güner, gazetecilerin, “Ecevit'i tanıyor musun?” sorusu üzerine, “Evet, Başbakandı. O güzel bir insandı...” yanıtını verdi. Güner, Ecevit'in cenaze törenine de katıldığını da belirterek, “Çok kalabalıktı” dedi.

Devlet Mezarlığına anne ve babasıyla gelen 4.5 yaşındaki Deniz Sevindi de annesinin fotoğraf makinesine, Ecevit'in mezarı başında poz verdi.

Cenaze için Bodrum'dan gelen ve ismini vermek istemeyen bir kadın, “Ecevit hastaneye yattığından beri ağlıyorum. Benim acım benimle...” diyerek mezar başında ağladı.

Ecevit'in mezarı başında gözyaşlarını tutamayan 75 yaşındaki Fethiye Topaloğlu da cenazeye katılamadığını söyledi. Ecevit'i çok sevdiğini ve çok üzgün olduğunu ifade eden Topaloğlu, “Allah hanımına sabır versin” dedi. Ecevit'in dünkü defin işlemlerinin ardından mezarın üstünün çimlerle kaplanmış olduğu görüldü.

EVİNİN SOKAĞINDA SESSİZLİK HAKİM

Bülent Ecevit'in ölümünün ardından, kalabalık grupların taziye ziyaretlerine sahne olan Oran'daki evinin sokağında ise bugün sessizlik hakimdi.

Çankaya Belediyesi ekipleri, Ecevit'in vefatının ardından kurdukları çardağı sabah erken saatlerde kaldırdı. Apartmanın girişine yerleştirilen bir masa üzerindeki taziye defterinin ise henüz kaldırılmadığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious