Ecevit'in tedavisinde son durum

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

GATA'da tedavi gören Ecevit'e yapılan son radyolojik kontrolde beyinde yeni bir değişiklik olmadığı, zaman zaman meydana gelen akciğer enfeksiyonu ile ilgili tedaviler uygulandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beyin kanaması sonucu kaldırıldığı GATA'da tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit'e yapılan son radyolojik kontrolde beyinde yeni bir değişiklik olmadığı, zaman zaman akciğer enfeksiyonu meydana geldiğinden bununla ilgili tedaviler
uygulandığı bildirildi.

GATA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 Mayıs 2006 akşamı saat 19.00'da hipertansiyon atağı sonucu gelişen beyin kanaması sebebiyle ameliyat edilen ve ameliyat sonrası Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Ünitesinde takip edilen Ecevit'e yapılan son radyolojik kontrolde beyinde yeni bir değişiklik olmadığı saptandı. Oluşabilecek basınç artışlarını kontrol etmek amacıyla takılan şantın sağlıklı olarak çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Ecevit'in spontan solunumu olmasına karşın, zaman zaman yapay solunum cihazıyla solunum desteğinin sürdürüldüğü kaydedilerek, Ecevit'te zaman zaman akciğer enfeksiyonu geliştiği, bununla ilgili tedavilerin uygulandığı bildirildi. Açıklamada, özellikle akciğer enfeksiyonu olduğu dönemlerde dolaşım sistemi desteğine de ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Açıklamada, Ecevit'in koma durumunun devam ettiği ve hayati tehlikesinin sürdüğü de kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious