Eczacıbaşı nükleer tıpla ilerliyor

Eczacıbaşı nükleer tıpla ilerliyor.11901
  • Giriş : 19.06.2009 / 08:13:00

Eşdeğer ilaç üretiminden tamamıyla çıkacak olan Eczacıbaşı Sağlık Grubu nükleer tıp alanında bebek ürünleri, serum ve biyolojik ürünler üretecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Eczacıbaşı, sağlık sektöründe başka alanlara yöneliyor. Monrol Nükleer Ürünleri'nin yüzde 50 hissesini alan grup, ilaç üretiminden çıkarak nükleer tıp alanında büyüyecek.

'İLAÇTA KALIRIZ'

Jenerik eşdeğer ilaç bölümündeki yüzde 75'lik hissesini 2007'de Zentiva'ya devreden Eczacıbaşı Sağlık Grubu, kalan yüzde 25 hisseyi de devredecek. Eczacıbaşı Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Birol, ilaç sektöründen asla çıkmadıklarını belirterek ilaç grubunu yeniden yapılandırarak, grubun adını Sağlık Grubu'na çevirdiklerini söyledi.

ORGANİK ÜRÜN

Birol, "İlaç dışında sağlık alanında yeni satın almalar ve yatırımlarla ilgileniyoruz. Başta nükleer tıp olmak üzere, sağlık alanında ürün ve hizmetlere odaklanacağız" dedi. Sedat Birol, nükleer tıpla kalmayacaklarının, hemodiyaliz merkezleri, vitamin, organik bebek ürünleri, serum ve biyolojik ürünler gibi alanlarda da büyümelerini sürdüreceklerini belirterek, şöyle konuştu: "Türkiye'de üretimi olmayan kemoterapi, onkoloji, nefroloji gibi yeni ve orjinal ürünlere yöneleceğiz." Birol, 3 milyar dolar ciroya sahip Eczacıbaşı Topluluğu'nun gelirleri içinde Sağlık Grubu'nun yüzde 14'lük paya sahip olduğunu da ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*