Eczacıbaşı'nı tehdit eden zanlı yakalandı

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'nın tehdit edilmesi olayına karıştığı iddiasıyla yakalanan bir kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bir süre önce tanımadığı bir kişi tarafından telefonla tehdit edildiğini belirterek, asayiş şubesi müdürlüğü gasp büro amirliğine başvurdu.

Bu başvurunun ardından savcının talimatı üzerine organize suçlarla mücadele şubesi müdürlüğü ekiplerince, söz konusu şüphelinin yakalanması amacıyla çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar sonucu bu kişinin, cinayet ve kurşunlama gibi suçlardan aranan Tarkan Ö. olduğu belirlendi. Bu tespit üzerine araştırmalarını genişleten polis, Bağcılar'daki bir evde saklandığı anlaşılan Tarkan Ö.'yü yakaladı.

Gözaltına alınarak şubeye getirilen Tarkan Ö.'nün, 2 cinayet, ev ve işyeri kurşunlama, darp ve tehdit olaylarına karıştığı bildirildi.

İşadamı Eczacıbaşı'nı da telefonla arayarak dolaylı yoldan tehdit ettiği bildirilen Tarkan Ö., şubedeki işlemlerinin ardından sevkedildiği mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious