Eczacılar'dan Filistine ilaç kampanyası

Eczacılar'dan Filistine ilaç kampanyası.15509
  • Giriş : 06.01.2009 / 11:09:00

Türk Eczacıları Birliği Filistin halkı için 'ilaç yardımı kampanyası' başlattı.TEB tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nde giriştiği katliamın kınandığı ve vahşete seyirci kalınmayacağı ifade edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nde giriştiği katliamın kınandığı ve vahşete seyirci kalınmayacağı ifade edilerek, şu görüşlere yer verildi:

''Bu vahşi saldırıyı destekleyen büyük devletlerin fütursuz suskunluğuna ve zımni desteklerine rağmen, Orta Doğu'da hala bir arada yaşamak isteyen onurlu insanların olduğunu göstermenin vakti gelmiştir. Bu sebeple, ortaya çıkan vahşetin ve katliamın içinde çaresizliğe itilen Filistin halkının yalnız olmadığını göstermek için üyelerimiz ile birlikte 'ilaç yardımı kampanyası'nı başlatmış bulunuyoruz.

İsrail'in insanlık dışı hava ve kara saldırısı ile 3 bine yaklaşan yaralı sayısı, Filistin hastanelerini acil sağlık hizmetlerini sunamaz hale getirmiştir. Türkiye'nin onurlu sağlık çalışanları olarak bizler, Filistin halkına uzatacağımız el ile kısmen de olsa yaratılan kan gölünün ortasında yaraların sarılması için bir katkı sağlayacağız.''

Açıklamada, bankalarda açılacak hesaplarda toplanacak paralarla satın alınacak ilaçların, en kısa sürede Gazze'ye ulaştırılacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*