Eczacılarla görüşmeler olumlu

Eczacılarla görüşmeler olumlu.10609
  • Giriş : 30.06.2008 / 20:14:00
  • Güncelleme : 30.06.2008 / 20:08:43

Bakan Çelik TEB ile SSK arasında gerçekleştirilen İlaç Alım Protokolü görüşmelerinin olumlu geçtiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında gerçekleştirilen ''2008 İlaç Alım Protokolü'' görüşmelerinin olumlu geçtiğini belirtti.

''2008 İlaç Alım Protokolü'' görüşmeleri, Bakan Çelik ve TEB Başkanı Erdoğan Çolak başkanlığında SGK binasında saat 09.30'da başladı. Bakanlar Kurulu toplantısına katılmak üzere toplantıdan ayrılan Çelik, bu sırada basın mensuplarına bilgi verdi.

Çelik, toplantıya devam edildiğini belirterek, ''Görüşmeler olumlu. İlgili bakanlar ile görüşeceğim ve Başbakan'a da bilgi vereceğim'' diye konuştu.

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, ''2008 İlaç Alım Protokolü'' görüşmelerine Bakan Çelik'in yanı sıra ilgili bürokratların da katıldığını ifade ederek, ''Sorunlarımızı zaten Bakan bey biliyor. Ana gündem maddelerimiz Sayın Çelik tarafından Bakanlar Kuruluna ve ilgili bakanlıklara götürülüyor. Konu, Bakanlar Kurulunda değerlendirilecek'' dedi.

Bakanlar Kurulunda yapılacak değerlendirmenin ardından Çelik'in kendilerini tekrar arayacağını ifade eden Çolak, şunları kaydetti: ''Sayın Bakan gayet olumluydu. Sorunlara çok pozitif yaklaştı. Protokolle ilgili önümüzde çok fazla sıkıntı olmayacağı izlenimini aldık. Bu konuda umutluyuz, olumlu şeyler çıkacağını düşünüyoruz. Sayın Bakan ile bir görüşme daha yapacağız. İskonto konusunda taleplerimiz bugün değerlendirilecek. Belki birlikte açıklama yapacağız. Siyasetin çözüm üreteceğini düşünüyoruz. Çünkü Türkiye'nin sağlık ve ilaç alanında bir krize ihtiyacı yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious