Edebiyat öğretmeni düğününde tiyatro sahneledi

Edebiyat öğretmeni düğününde tiyatro sahneledi.15051
  • Giriş : 31.01.2008 / 15:40:00

Edebiyat öğretmeni düğününde tiyatro sahneledi, kitap dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığ'da görev yapan bir öğretmen, kendi düğününü yaptığı salonu 'Elazığ okuyor' kampanyasının afişleri ile donatarak, davetlilere projeyi anlatan bir tiyatro oyunu sahneledi, şeker yerine kitap dağıttı.

Hankendi Lisesi Edebiyat Öğretmeni Necdet Bozkurt düğün töreninde 'Elazığ Okuyor' projesi kapsamında afişlerle düğün salonunu donattı. Düğüne katılan davetlilere projeyi bizzat kendisi anlattı ve kitap okuma ile ilgili konuşma yaptı. Düğün töreninde ayrıca 'Elazığ Okuyor' projesi ile ilgili bir tiyatro oyunu sahnelendi, davetlilere nikah şekeri yerine kitap dağıtıldı. Damat Necdet Bozkurt düğün merasiminde, bütün davetlilerin huzurunda, eşiyle birlikte ömür boyu kitap okuyacaklarına dair söz de verdi.

Bozkurt, "Gelecekte doğacak çocuklarımıza bile düğünü anlatacağız. Bugün bizim için tarihi bir gündür. Belki ilk defa bir düğünde kitap kampanyası anlatılıyor. Herkese örnek olmasını diliyorum. Umarım düğünden sonra kampanya ya olan ilgi daha da artar." şeklinde duygularını dile getirdi.

'Elazığ okuyor' kampanyası, Elazığ Valisi Muammer Muşmal tarafından, öğrencilerden, ev hanımlarına kadar birçok insana kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla başlatılmıştı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious