Edin'lerin cenazeleri İstanbul'da

Edin'lerin cenazeleri İstanbul'da.14852
  • Giriş : 05.10.2008 / 08:05:00

Balıkesir Edremit'e bağlı Mehmetalan'daki selde hayatını kaybeden Kemer Country'nin sahibi Esat Edin ve 3 çocuğunun cenazeleri İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesi yakınlarında kamp yaparken 3 çocuğuyla birlikte sel sularına kapılarak boğulan Kemer Country'nin kurucusu işadamı Rasim Esat Edin ve çocuklarının cenazeleri Edremit Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı otopsi incelemesinin ardından İstanbul'a gönderilmişti.

Edremit Belediyesi'ne ait 2 cenaze aracına yüklenen işadamı Edin ve çocuklarının cenazelerinin Nişantaşı'ndaki Amerikan Hastanesi'nin morguna kaldırılacağı, cenazelerin yarın hastaneden alınacağı bildirildi.

Zeytinli beldesine bağlı Mehmetalan köyü yakınlarındaki Hızır Kamping'te meydana gelen olayda Rasim Esat Edin ve çocuklarının sel sularında boğularak ölmeleri başta ailesi ve yakınları olmak üzere İstanbul'daki iş dünyasında büyük üzüntüye yol açtı.

Sel sularında kaybolan Edin ailesini bulmak için seferber olan jandarma timleriyle birlikte Balıkesir İl Sivil Savunma Müdürlüğü, Edremit İlçe Sivil Savunma Müdürlüğü ve Bandırma'dan gelen 911 Arama ve Kurtarma ekiplerinin arama ve kurtarma çalışmaları neticesinde Edin'in çocuklarıyla kendisinin cesedi ayrı ayrı bulunmuştu.

Savcının talimatıyla Edremit Devlet ve Kazdağı Hastanesi'ne kaldırılan cenazeler, yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi.

Öğleden sonra geç saatlerde yola çıkan cenazeler, Bandırma üzerinden feribotla İstanbul'a götürüldü. Yenikapı'dan Nişantaşı'na geçen Edremit Belediyesi'ne ait cenaze araçları Edin ve 3 çocuğunun cenazesini Amerikan Hastanesi'nin morguna götürdü.

Olayın ardından Hızır Kamping'in bulunduğu bölgede geniş çaplı inceleme yapıldı. Özel şahsa ait bungalo tipi ağaçtan yapılmış kulübelerin bulunduğu dere kenarında çadır kurulmamasıyla ilgili bir uyarı yada ikaz işareti bulunmadığı gözlendi.

Bu arada, Edremit'te büyük çapta maddi hasara yol açan 3 saatlik yağışın ardından yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken, mağdur olan çok sayıda vatandaş zararlarının karşılanması için yetkililerden yardım istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*