Edip Başer'den DTP'lilere uyarı

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin terör örgütü PKK ile mücadele için atadığı emekli Org. Edip Başer, Güneydoğulu seçilmişlere bir mesaj gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başer, aralarında DTP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunrduğu Güneydoğulu seçilmişlere de "Halkın bir arada yaşama konusundaki sabrını zorlamayın" dedi.

NTV'de dün Can Dündar'ın sorularını yanıtlayan Başer, Türkiye'deki siyasi iradeden gerekli desteği almadığı durumda görevine devam etmeyeceğini vurguladı. Dündar’ın, stüdyo konuğu olan Güneydoğu’lu seçilmişlere yönelik bir talebi olup olmadığı sorusu üzerine Başer, şöyle konuştu: "Bu görevimle bağlantılı olarak tabii ki bu zevattan herhangi bir talebim yok, olamaz da. Ama vatandaş olarak onlardan elbette talebim olabilir, o da şudur: Kendileri bu ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ilinin seçilmiş belediye başkanıdır. Dolayısıyla bütün bunlardan bu milletin beklediği elbette terörün bir an önce sona erdirilmesi. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğiyle, onuruyla, her şeyiyle, üniter yapısını koruyarak, insanları kardeş olarak birbirine yakınlaştıracak yolları aramaları. Maalesef bazı seçilmişler, bazı siyasiler, veya bazı yetkili olduğunu zanneden kimselerin eylemleri ve söylemleri vatandaşlarımızın bu konudaki sabrını zorlar mahiyettedir. Dolayısıyla benim şu anda stüdyoda misafiriniz olan zevattan da istirhamım bu konuda, halkımızın, Türk milletinin, bunun içerisine Kürt vatandaşlarımız da dahildir, bunların sabırlarını zorlamasınlar, birliği dirliği bozmaya lütfen heveslenmesinler."Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious