Edirne Balediye başkanı tutuksuz yargılanacak

Edirne Balediye başkanı tutuksuz yargılanacak.13294
  • Giriş : 09.07.2008 / 18:44:00

Edirne Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arasta operasyonu kapsamında, şehir içme suyu ihalesine, "Fesat karıştırmak, rüşvet almak, suç örgütüne üye olmaksızın yardım etmek, irtikap" iddiasıyla gözaltına alınan başkan ve 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 4 aydan bu yana Edirne Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Başkan Hamdi Sedefçi ve diğer tutuklular ile tutuksuz olarak yargılanan kişilerin duruşması geçtiğimiz Pazartesi günü başladı. Gece saat 22:00'ye kadar devam eden duruşmanın ilk gününde Belediye Başkanı ve diğer tutukların savunmaları alındı.

Duruşmaya Edirne Ticaret Borsası salonunda yeniden başlandı. Tutuklu ve tutuksuz sanıkları mahkeme salonundaki yerlerini aldı. Mahkeme heyetinin gelmesiyle birlikte duruşmaya kaldığı yerden devam edildi. Duruşmanın ilk gününde söz alan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, hakim karşısında gözyaşları içerisinde görevini 14 yıldan bu yana şerefi ile yerine getirdiğini belirterek kimseden herhangi bir menfaat temin etmediğini söyledi. Sedefçi, "Belediye Başkanlığı görevini şereflice yerine getirdim. Bu süreçte kimse ile anlaşma yapmadım, konuşmadım. Edirne'ye zarar vermedim. Çalışkan ve dürüst bir belediye başkanı olarak kalmak istiyorum. 4 aylık hapis sürem ve eğer cezam devam edecekse Edirne'nin göreceği zararın göz önüne alınmasını istiyorum. Bu sebeple tahliyemi talep ediyorum." dedi.

Duruşmaya Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Rasim Çakır, Bilgin Paçarız ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*