Edirne Belediyesi Kapıkule'yi mühürledi

Edirne Belediyesi Kapıkule'yi mühürledi.12531
  • Giriş : 10.07.2008 / 17:34:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yap-işlet-devret modeliyle modernizasyonuna başlanan Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki inşaatın büyük bir bölümü, ''ruhsatsız'' olduğu gerekçesiyle Edirne Belediyesince mühürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Edirne Belediyesi görevlileri, ruhsatlı olan 1000 metrekarelik alanın dışındaki, inşaat halindeki tüm binaları mühürledi.

Yetkililer, Kapıkule modernizasyonunda başlanan inşaat alanlarından sadece idari bina ve VİP salonunun yapılacağı 1000 metrekarelik inşaatın ruhsatının olduğunu, geriye kalan 289 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan tır ticaret binası, arama hangarı, yolcu ticari binası, depolar, itfaiye binalarının inşaatlarının, ruhsatları bulunmadığı gerekçesiyle mühürlendiğini belirtti. Yetkililer, mühürlemenin, savcılığa yapılan şikayetin ardından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Mühürlenen alanda inşaat yapım işlerinin devam etmesinin suç olduğunu söyleyen yetkililer, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenen inşaatların durumunun, 15 Temmuz Salı günü yapılacak belediye encümen toplantısında görüşüleceğini belirttiler.

Öte yandan, Edirne Vali Yardımcısı ve Kapıkulu Mülki İdare Amiri Cengizhan Aksoy ile inşaatların yapım işini üstlenen inşaat firmasının yetkilileri ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Bu arada, basın mensuplarının gümrük sahasından görüntü almalarına izin verilmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*