Edirne'de cezaevinde sürpriz ziyaretçi

Edirne'de cezaevinde sürpriz ziyaretçi.11814
  • Giriş : 04.07.2008 / 15:41:00

Edirne Adliyesi 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehmet Sami Haznedar, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye, tutuklu bulunduğu cezaevinde sürpriz ziyaret yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Haznedar'ın ziyaret sırasında yanında gelen eşi Sevil Haznedar da belediye imar müdürlüğünde teknisyen statüsünde çalışıyor.

Geçen çarşamba günü savcılıktan özel izin aldığı belirtilen hakim Mehmet Sami Haznedar ve eşi Sevil Haznedar, tutuklu Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi"yi ziyaret için Edirne Kapalı Cezaevi'ne geldi. Cezaevi girişinde jandarma kontrolünün ardından infaz koruma memurlarının bulunduğu özel bölümdeki dedektör arama cihazından geçen Haznedar çifti, görüşme bölümüne gitti.

Hakim Mehmet Sami Haznedar ve eşinin, ilk duruşmasının yapılmasına 6 gün kala Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi"yi cezaevinde ziyaret etmesi dikkat çekti. Cezaevindeki görüşmenin yüz yüze, "açık görüş" şeklinde yapıldığı da ileri sürüldü. Cezaevi yönetmeliğine göre açık görüş, özel günlerde tutuklunun birinci derece yakınları ile yapılabiliyor. Bunun dışında görüşmeler kabinlere konulan telefonlar aracılığıyla yapılıyor.

DAVADAN ÇEKİLMİŞTİ

Edirne Belediyesi Su İşleri"nde tahsilatlarında usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine açılan adli soruşturma sonrası aralarında Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi"nin de bulunduğu 17 belediye çalışanının yargılandığı dava, Hakim Mehmet Sami Haznedar"ın görevli olduğu 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi"ne düşmüştü. Ancak Hakim Sami Haznedar ilk duruşma günü raporla olduğu için duruşmaya katılmamış, bir sonraki duruşmada ise davadan çekilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious