Edirne'de doğalgaz sevinci

  • Giriş : 18.01.2007 / 00:00:00

Edirne'nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinli köyü yakınlarında 2005 yılında doğal gaz bulunan ''Batı Umur-1'' kuyusunda yeterli rezervin olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merty Energy'nin Mühendislik Operasyonlar Müdürü Tayfun Atalay, yaptığı açıklamada, 8 Aralık 2005 tarihinde açtıkları ''Batı Umur-1'' kuyusunda indikleri bin 52 metrede doğal gaza ulaştıklarını ve buldukları gazı yeni test ettiklerini söyledi.

''Batı Umur-1''de yapılan test çalışmasında, verilen emeğin ve harcadıklarının karşılığını alacak miktarda doğal gaz rezervinin tespit edildiğini ifade eden Atalay, bir süre önce açtıkları ''Köyüstü-1'' kuyusunda buldukları doğal gazın da test sonucunun olumlu olduğunu bildirdi.

Şu ana kadar bölgede açtıkları ''Batı Umur-1'' ve ''Köyüstü-1'' kuyularındaki doğal gazının yeterli miktarda olduğunu vurgulayan Atalay, ''İki kuyunun doğal gazı istediğimiz miktarda. Açmış olduğumuz (Arpacı-1) kuyusunda yapacağımız test sonuçları da olumlu çıkarsa bölgede doğal gaz üretim tesisleri kurulacak. Ardından da yakın bölgedeki sanayi ve yerleşim yerlerine doğal gaz verilmeye başlanacak'' dedi.

Atalay, yörede açtıkları 3 kuyunun yanı sıra 2 kuyu daha açılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious