Edirne'de Türk bayrağını indirmeye çalıştılar

Edirne'de Türk bayrağını indirmeye çalıştılar.5236
  • Giriş : 26.02.2008 / 15:40:00

Kimliği belirsiz kişiler bugün Edirne'de tehlikeli bir provokasyona imza atmaya çalıştılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edirne'nin Yıldırım Mahallesi'ndeki Hıdırbaba mevkisindeki direkte bulunan dev Türk bayrağının, yarıya indirildiği öne sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Hıdırbaba mevkisinde bulunan direkteki Türk bayrağını yarıya kadar indiren kişilerin, daha sonra otomobille kaçtığı ihbarını aldı.

Olay yerine giden polis ekipleri, Türk bayrağını gönderden indirdiği iddia edilen kişilerin bulunması için bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Türk bayrağının çelik halat ve makaralı bir sistemle göndere çekildiğini bildirdi.

Olay yerine gidildiğinde Türk bayrağının yarıya kadar inmiş olduğunun görüldüğünü belirten yetkililer, ''Makaralı sistem olduğu için bayrağı indirmek zor. Makarası boşalmış olabilir. Her türlü ihtimale karşı bayrağın yer aldığı direkte parmak izi tespiti yaptık. Araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Dev Türk bayrağı yeniden göndere çekildi'' dedi.

Edirne Valiliğinin girişimleriyle yaptırılan 54 metrekarelik Türk bayrağı, 11 Ağustos 2006'da 25 metre uzunluktaki direkte göndere çekilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious