Edirneli katile 3 kez müebbet

Edirneli katile 3 kez müebbet.7685
  • Giriş : 20.01.2009 / 23:27:00

Edirne Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Ahmet Öztürk, ölenlerin yakınları, tanıklar ve avukatlar katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde av tüfeğiyle rastgele ateş açması sonucu 2'si öğrenci 3 kişinin ölümüne ve 1 öğrencinin yaralanmasına neden olan sanık, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Edirne Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Ahmet Öztürk, ölenlerin yakınları, tanıklar ve avukatlar katıldı.

Mahkeme başkanı Tayyip Özdurmaz, Öztürk'e cinayetleri neden işlediğini sordu.

Öztürk, daha önce savcılıkta verdiği ''Gürültü yaptıkları için öldürdüm'' ifadesinin geçerli olmadığını belirterek, ''Çocuklar bana küfretti, cinayeti bu yüzden işledim'' dedi.

Daha sonra ifadeleri alınan 5 tanık, sanığın akıl sağlığının yerinde olduğunu, psikolojik rahatsızlığının bulunmadığını söyledi.

Olayda 2 çocuğu ve karısı ölen Önder Atan da suçlunun cezalandırılmasını istediğini ifade etti.

Kızı yaralanan Selahattin Döşlü ise ''sanığın asılmasını istediklerini'' belirtti.

'BİR DİYECEĞİM YOKTUR'

Karar için duruşmaya ara veren mahkeme başkanı Özdurmaz, aranın ardından sanığa ''Pişmanlık duyuyor musun?'' diyerek, son sözlerini sordu.

Sanık Öztürk, bunun üzerine ''Bir diyeceğim yoktur'' dedi.

Özdurmaz, Ahmet Öztürk'e, anne Selvet Atan ile çocukları Burhan Can ve Özden Atan'ı kasten öldürmekten 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet, Mümine Döşlü'yü yaraladığı için de kasten adam öldürmeye teşebbüsten 18 yıl hapis cezası verildiğini açıkladı.

Öztürk, yoğun güvenlik önlemleri altında Edirne Kapalı Cezaevine gönderildi.

OLAY

Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Kalkansöğüt köyünde 22 Eylül 2008'de, ''adam öldürmek'' suçundan sabıkalı Ahmet Öztürk'ün, sabah saatlerinde servis bekleyen öğrencilere av tüfeğiyle ateş açması sonucu yaralanan birinci sınıf öğrencisi Burhan Can Atan (6) ve ablası 7. sınıf öğrencisi Özden Atan (13), kaldırıldıkları Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Ölen çocukların annesi Selvet Atan ile birinci sınıf öğrencisi Mümine Döşlü de yaralanmıştı. Anne Selvet Atan, olaydan birkaç ay sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*