Edirne'ye getirilen Özal sağlık kontrolünden geçirildi

Edirne'ye getirilen Özal sağlık kontrolünden geçirildi.8039
  • Giriş : 09.03.2008 / 08:46:00

Ahmet Özal, Edirne'de gerçekleştirilen "Arasta" operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele şube ekiplerin tarafından gerçekleştirilen "Arasta" operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra Edirne'ye getirilen Ahmet Özal gece yarısı sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Selimiye Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve bazı belediye görevlileriyle, 20 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, Ahmet Özal`ın adı arananlar listesinde geçiyordu.

Ahmet Özal, bugün İstanbul`da katıldığı bir cenaze töreni sonrası polis tarafından gözaltına alınarak Edirne'ye getirildi. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu süren Ahmet Özal, gece yarısı 00,40 sıralarında Selimiye Devlet Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Hastane çıkışında konuşan Özal "Bir iki gün içerisinde bir şey olmadığını göreceksiniz, bunlar siyasetin zorlukları, unutmayın bunu. Bazı bilgilere ihtiyaçları vardı, ondan gözaltına alındım. Herhalde yarın, öbür gün serbest kalırım" dedi.
Özal, sağlık kontrolünün ardından tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu arada gözaltında bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi için koruması ve şoförü tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne portatif yatak getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious