Edremit CHP'de istifa

Edremit CHP'de istifa.15520
  • Giriş : 10.05.2008 / 18:16:00

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Halim Gürdal, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gürdal, istifalara Deniz Baykal'ın tekrar parti genel başkanlığına seçilmesini gerekçe gösterdi.

İstifalarını CHP Balıkesir İl Başkanlığı'na gönderdiklerini de vurgulayan Gürdal, “Parti üyeliğimiz devam ediyor. Kurultay sonrası, ilçe yönetimindeki arkadaşlarımız ile birlikte bir durum değerlendirmesi yapıp, böyle bir karar alıp, istifa etmeyi uygun gördük” dedi.

Partisinin Edremit ilçe yönetiminin bir yıl içinde iki kez Genel Başkan Baykal'ın isteği üzerine görevden alındığını, yargı kararıyla göreve geri döndüğünü de hatırlatan Gürdal, “Partimiz, ilçede son derece sıkıntılı bir duruma düştü. Bu koşullar içinde politika üretemeyeceğimiz kesinleşti. Yaşamımızın önemli bir bölümünü, emeğimizi, birikimimizi, CHP'ye ayırmış birer partili olarak, görevimizden hüzünle ayrıldık. CHP'nin Deniz Baykal ile bir başarıya ulaşacağını düşünmüyoruz. Sorumluluğu üstlenmemek, hukuksuzluğa ve başarısızlığa ortak olmamak için istifamızı bildirdik” diye konuştu.

CHP Edremit İlçe Teşkilatı yönetiminden başkan Halim Gürdal'ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Yavuz Ağaçdelen, Nebiha Akbulut, Funda Aldabak, Atilla Bağlan, Hüseyin Eroğlu, Hasan Keskinkılıç, Halit Koçyiğit, Zeliha Sıcak, Müşerref Yavuz ve Nesibe Yıldız istifa eden isimler oldu.

Halim Gürdal ve ekibi, 29 Ocak 2008 tarihinde Alp Düğün Salonu'nda gerçekleşen olağanüstü kongrede, 157 delegenin oy kullandığı seçimlerde, Deniz Baykal yanlısı Atilla Türker'in listesi karşısında 85 oy olarak ilçe yönetimine seçilmişti. Türker'in listesi ise 72 oy almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious