Edremit körfezi lodosa teslim oldu

Edremit körfezi lodosa teslim oldu.6450
  • Giriş : 08.02.2009 / 15:46:00

Dün geceden itibaren başlayan kuvvetli lodos ve yağmur Balıkesir ve ilçelerini olumsuz yönde etkiledi. Balıkçı iskelesi daha fazla dayanamayarak lodosa yenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Balıkesir'in Edremit ilçesinde özellikle turistlik bölgelerinde etkili olan yağışlar ve lodos yüzünden balıkçılar zor anlar yaşadılar. Kuvvetli lodos sahil kesiminde hayatı olumsuz etkiledi. Edremit'in turistlik beldelerinde denizde Tusunami 'yi aratmayacak dalgalar Akçay, Güre Altınoluk gibi turistlik yerlerde lodostan nasibini aldı. Akçay'da dev dalgalara kıyılara kadar gelirken, Güre Beldesinde ise lodos yüzünden balıkçı iskelesi yıkıldı.

Balıkçılar tekneleri zarar görmesin diye dev dalgalarla denizin ortasında mücadele ederken, başıboş tekneler zarar gördü. Öte yandan diğer bir turistlik belde olan Zeytinli Beldesinin Altınkum Mahallesinde ise deniz kıyılara kadar geldi. Burhaniye'nin Ören kavşağında yağışlar nedeiyle kaza meydana geldi. kazada ölen yada yaralanan olmazken, kazaya karışan iki araçtada maddi hasar oluştu. Yetkililer lodosun akşam saatlerine kadar devam etmesi beklendiğini söylerken vatandaşların duyarlı olmalarını istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*