Edremit'e 2 yıl aradan sonra ilk kez uçak indi

Edremit'e 2 yıl aradan sonra ilk kez uçak indi.8116
  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Edremit Körfezi'ne iki yıl aradan sonra Atlas Jet tarafından başlatılan uçak seferleri ile İstanbul-Edremit arası 9 saatten 45 dakikaya indi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki yıldır bakım onarım yapılacağı gerekçesiyle uçuşların durdurulduğu Edremit Körfez Havaalanı'na ilk uçak seferi dün gece Atlas Jet tarafından düzenlendi. 90 kişilik Kanada yapımı Bombardier CRJ 900 tipi uçak ile körfeze uçan atlas Jet Yer İşletme Başkanı Recep Küçük, ilk dört haftalık rezervasyonların tamamen dolu olduğunu kaydetti.

Saat 00.50 sularında Edremit Körfez Havaalanına inen Atlas Jet'e ait Bombardier CRJ 900 tipi uçak ile gelen yolcular Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Edremit belediye Başkanvekili Murat İşçan, Zeytinli Belediye Başkanı Şadan Aytaç, Edremit Ticaret Odası Başkanı Erol Ürer, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Rıza Pabuçcuoğlu ve Atlas Jet Körfez Bilet Satış Acentesi Demre Tur sahibi Adem Kuşçuoğlu tarafından çiçeklerle karşılandı.

İlk seferde uçakta Kanal D için Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde çekilen Kırık kanatlar isimli dizinin oyuncu kadrosu da körfeze geldi.

Edremit ve Burhaniye Ticaret Odası Başkanları uçak seferlerinin başlamasının körfez turizmine canlılık kazandıracağını belirterek, hava alanının uçuşlara açılmasının her şeyden evvel körfezin tanıtımına ve ulaşımına çok büyük katkısı olacağını söylediler. Demre Tur ve Atlas Jet Körfez Acentesi işletmesizini sahibi Adem Kuşçuoğlu'da körfez turizminin hareketleneceğini kaydederek, uçuş saatlerinde önümüzdeki günlerde düzenleme yapılarak halkın daha rahat ve zamanlı seyahat etmelerinin sağlanacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious