Efes Pilsen'e şanş tanımadık

Efes Pilsen'e şanş tanımadık.14075
  • Giriş : 21.05.2008 / 16:06:00

Beko Basketbol Ligi'nde play-off yarı final serisinde Efes Pilsen'i eleyerek, finale yükselen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, şampiyonluk kupasını müzelerine götürmek istediklerini söylerken, "Efes Pilsen'e hiç şans vermedik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karakaş, yaptığı açıklamada, yarı final serisinde Efes Pilsen'i 3-0'lık sonuçla elediklerini vurgulayarak, ''Rakiplerimizi çok ciddiye aldığımız zaman ne yapabileceğimizi gösterdik. İki maçta da hem savunma hem hücumda sağlam bir şekilde mücadele ettik. Efes Pilsen'e hiç şans vermedik ve seriyi çok iyi bir şekilde geçtik'' dedi.

Babaannesi ve anneannesini arka arkaya kaybeden Solomon'un dünkü maçla yeniden aralarına döndüğünü kaydeden Nedim Karakaş, ''Solomon'un basketbolcu olarak nasıl olduğunu anlatmamıza gerek yok. İnsani duygular yönüyle zor bir dönem geçirdi. Hem babaannesini hem de anneannesini kaybetti. Özellikle anneannesini çok seviyordu, zor bir dönem geçirdi ve dünkü maçta aramıza döndüğünü gösterdi'' diye konuştu.

Karakaş, bu sezon hedeflerine tek tek ulaştıklarını kaydederek, şunları söyledi:
''Finalde rakip kim olursa olsun fark etmeyecek. Türk basketbolu açısından Beşiktaş Cola Turka'nın çıkması gündem oluşturur, tüm medyanın ilgisini çekecektir. Türk Telekom da Ankara'yı başarılı temsil eden, yıllardır basketbola yatırım bir kulüp. Bizim tek düşüncemiz şampiyonluk. Bunu başaracak gücümüz ve kadro derinliğimiz var. Finalde kupayı müzemize götürmek istiyoruz''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious