'Efsane başkan' hayatını kaybetti

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Denizlispor'un 'Efsane başkanı' olarak bilinen Ahmet Dartar, 80 yaşında hayatını kaybetti. Dartar, son yolculuğuna çiçek ve dualarla uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlispor'da 1981 yılından 1988 yılına kadar 7 sezon aralıksız başkanlık görevi yapan ve 1982-1983 sezonunda Yeşil Siyahlı ekibi ilk kez 1. lige çıkaran Ahmet Dartar, solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Ahmet Dartar için Denizlispor Kulüp binası önünde tören düzenlendi. Törene Denizlispor'da geçen sezonlarda başkanlık yapanların yanısıra yeni yöneticiler ile Dartar'ın ailesi katıldı.

Törende konuşan Denizlispor Başkanı Ali İpek, her şeyini Denizlispor için harcayan bir "çınar"ın hayatını kaybettiğini belirterek, "Denizlispor'u hiç görmediği birinci lige çıkaran, düşen takımı tekrar çıkaran, gecesini gündüzüne katan varını-yoğunu harcayan böylesine bir çınar gitti. Ahmet ağabeyin gönlünü rahat ettirimek için artık bizlere daha büyük görevler düşüyor." dedi.

Konuşma sonrasında Denizlispor Koleji öğrencileri "Efsane Başkanımız Ahmet Dartar Seni Unutmayacağız" yazılı pankart açtı. Ahmet Dartar'ın Denizlispor bayrağına sarılı tabutu ise kulüp binasında okunan duanın ardından cenaze namazı için yola çıkarıldı. Cenaze aracının çıkışı sırasında kulüp çalışanları ile alt yapıdaki futbolcular, araç üzerine çiçek attı. Denizli Bandosu eşliğinde Delikliçınar Yeni Cami'ne götürülen Dartar'ın cenazesi, kılınan ikindi namazı sonrasında Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

Dartar, 1981'den 1988 yılına kadar aralıksız, 1991 ile1993 yılları arasında da iki sezon başkanlık yapmıştı. Denizlispor'u 1982-1983'te, tarihinde ilk kez 1. lige çıkarması dolayısıyla Dartar'a "Efsane başkan" denilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious