Efsane boksör yıllar sonra ringde

Efsane boksör yıllar sonra ringde.9580
  • Giriş : 06.06.2009 / 15:56:00

Türkiye'nin profesyonel boksta ilk Avrupa şampiyonu olan Cemal Kamacı, 2. Uluslararası Trabzon Boks Turnuvası'nda Avrupa Şampiyonu Trabzonlu boksör Bülent Ulusoy ile gösteri maçı yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonlu olan ancak Adapazarı'nda yaşayan Cemal Kamacı, Trabzon'a gelerek Trabzon Belediyespor Boks Antrenörü Nazım Dalkıran ile birlikte maç öncesi bir otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kamacı, boksu bırakalı uzun zaman olduğunu, ancak spordan hiçbir zaman kopmadığını belirterek, ''64 yaşındayım. Her sabah düzenli olarak antrenmanlarımı yapıyorum. En son 2 yıl önce Sakarya'da fakir çocuklar yararına 8 rauntluk bir gösteri maçına çıkmıştım. 2 yıl aradan sonra tekrar bir maça daha çıkmış olacağım'' dedi.

Sporun sağlık için önemli olduğunu kaydeden Kamacı, ''Ben her sabah 80 şınav çekiyorum. Son 5-6 yılda bir kez grip oldum, onun haricinde hastalanmadım. Sporun büyük bir faydası var. Yetkililerin yerinde olsam, herkese spor yaptırırım. Spor ile herkes sağlık kazanır, kötü alışkanlardan uzak durur'' diye konuştu.

Trabzon Belediyespor Boks Antrenör Dalkıran ise Kamacı'nın davetlerini kırmayarak Trabzon'a gelmesinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, ''Herkes Cemal Kamacı'nın hayranı. Turnuvayı daha da zenginleştirecektir. Avrupa şampiyonu Trabzonlu boksör Bülent Ulusoy ile ringe çıkacak. Bordo-mavi şort ile maçı yapacak. Tüm Trabzon halkını yarınki gösteri ve final maçlarına davet ediyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*