Efsane köpek 'Maske' yaşıyor

Efsane köpek 'Maske' yaşıyor.10966
  • Giriş : 03.07.2009 / 16:24:00

Köpek Eğitim Merkezinde, araç içerisinde öldüğü bildirilen 5 polis dedektör köpeğine otopsi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Köpek Eğitim Merkezinde kadrolu olarak bulunan 5 dedektör köpeğin, 13 gün önce özel donanımlı araçta öldüğü bildirildi.

Olaydan hemen sonra yetkililerin talimatıyla köpeklere Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde otopsi yapıldığı kaydedildi. Otopsi raporunda, köpeklerin ''havasız'' kaldıkları için öldükleri ifade edildi.

Emniyet yetkilileri, köpeklerin, eğiticileri tarafından özel donanıma sahip bir minibüse konulduklarını ifade ederek, olayın, minibüsün fanında geçici süreyle meydana gelen teknik bir arızadan kaynaklanmış olduğunu sandıklarını belirtti.

Yetkililer, köpeklerin ölümlerinin yaklaşık yarım saat içinde gerçekleştiğini ancak normal koşullarda daha uzun bekletildikleri dönemlerde bu tür bir olay yaşanmadığını vurguladı.

Ölen köpeklerden 3'ünün 7 yaşından büyük olduğuna, bu yaşın köpeklerde görev süresini doldurmaya tekabül ettiğine dikkat çeken yetkililer, ayrıca bu köpeklerin tamamının ''hibe'' olduğunu, yüksek miktarlarda para ödenerek alınmasının söz konusu olmadığını da bildirdi.

Sıhhiye Çok Katlı Otopark'ta, geçen yıl yaklaşık 500 kilogram patlayıcı yüklenen minibüsü bularak kamuoyunun sevgilisi haline gelen ''Maske'' isimli köpeğin bu olayda ölmediğini, olay sırasında da araçta bulunmadığını belirten yetkililer, medyada yer alan ''Maske'' ile ilgili haberlerin doğru olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*