Ege bölgesinde eğitime kar tatili

Ege bölgesinde eğitime kar tatili.8739
  • Giriş : 28.12.2008 / 21:48:00
  • Güncelleme : 28.12.2008 / 22:05:33

Soğuk hava ve kar yağışı, okulladaki eğitime ara verdiriyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa İl Özel İdaresi Genel Sekteri Serdar Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerden Soma'da 25, Kırkağaç'ta 8, Akhisar'da 7, Gördes'te 11 ve Demirci'de 3 olmak üzere toplam 54 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle Soma-Savaştepe ile Akhisar-Gördes karayolunda trafik akışının kontrollü sağlandığı, gece yaşanacak buzlanmalara karşı sürücülerin uyarıldığı belirtildi.

Manisa merkezde ise kar yağışı Spil Dağı eteklerinde bulunan Mevlevihane bölgesinde etkili oldu. Spil Dağı Milli Parkı'nda kar kalınlığının 20 santimetreyi geçtiği kaydedildi.

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildi.

Uşak'ta öğle saatlerinde başlayan ve halen süren yoğun kar yağışı nedeniyle İzmir-Ankara karayolunda ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Karayolları 25. Şube Şefliği'nden alınan bilgiye göre, İzmir-Ankara karayolu Dumlu rampası mevkii, yol açma çalışmaları nedeniyle zaman zaman trafiğe kapatılıyor.

Uşak-Sivaslı karayolunun Akarca mevkiinde ise kar yağışı sonucu yolun tamamıyla trafiğe kapandığı kaydedildi.

Uşak Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Müdürlüğü ekiplerinin, zincirsiz araçların kent içinde trafiğe çıkmasına izin vermedikleri bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Eskişehir il genelinde dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda güçlük yaşanması üzerine valilik kriz merkezinde toplantı yapıldı. Toplantıda, il merkezi ve ilçelerde, tüm ilköğretim okulları, anaokulları ve liselerde yarın eğitim öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Afyonkarahisar Mİlli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, Kızılören, Sandıklı, Hocalar, Sinanpaşa, İhsaniye, İscehisar, Bayat, Emirdağ, Bolvadin, Çobanlar, Sultandağı, Çay ve Şuhut ilçe merkezleri ile ilçelere bağlı belde ve köy okullarındaki ilköğretim ve liselerde yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Yıldırım, bu sürenin yarın yapılacak yeni bir değerlendirmeyle uzatılabileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*