Ege Rallisi başlıyor

Ege Rallisi başlıyor.11627
  • Giriş : 30.04.2008 / 11:53:00

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ikinci yarışı Ege Rallisi 3-4 Mayıs 2008 tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü'nün organizasyonuyla gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezonun tek asfalt parkuruna sahip olan ralli klasikleşen Seferihisar-Menderes arasındaki dağ etaplarında yapılacak. 148,23 kilometresi 9 özel etap olmak üzere toplam 470,69 kilometre olan etaplar daha önce de Avrupa Ralli Şampiyonası'na puan veren FIAT Ralli'sinde kullanılmıştı.

Startı ilk kez Forum Bornova Alışveriş Merkezi'nden verilecek olan organizasyon için 28 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Ralli Haftası gerçekleştiriliyor. Etkinlik çerçevesinde Ege Rallisi'nin tanıtımı yapılırken, çeşitli otomotiv firmaları da Forum Bornova'da aktiviteler düzenliyor.

3 Mayıs Cumartesi günü 12.30'da Forum Bornova'dan verilecek startın ardından, yarışmacılar İnciraltı Kent Ormanında kurulacak olan servis alanına gelecek ve ardından sırasıyla Beyler, Efemçukuru ve Çatalca etaplarını geçerek ilk günü yine servis alanında tamamlayacaklar. Özellikle Beyler etabı 29,63 kilometre uzunluğuyla hem pilotların hem de araçların performansını zorlayarak kilit rol oynayacak. 10,80 kilometrelik Efemçukuru zorlu, dar virajları ile önce çıkarken, 8,98 kilometrelik Çatalca'nın çok süratli düz inişleri ve düzlüklerin sonundaki U virajları, ekipleri saniyeler için girecekleri mücadelede zorlayacak.

4 Mayıs Pazar günü 08.00'de güne başlayacak ekipler, aynı etapları ikişer kez geçerek (ilk araç) 15:30'da İnciraltı Servis Alanı'nda kurulacak olan Podyum'da yarışı noktalayacaklar.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası'nda, sezonun açılış organizasyonu olan İstanbul Rallisi sonrası Volkan Işık 11,25 puanla ilk sırada yer alırken, 8,75 puanla Yağız Avcı ikinci, 7,5 puanla Fatih Kara üçüncü durumda bulunuyor. Volkan Işık Avrupa Ralli Şampiyonası takip ettiği için Ege Rallisi'nde yer almazken, FIAT Takımının genç pilotları Yağız Avcı ve Fatih Kara, iki çeker otomobilleri için asfalt zemin avantajını kullanacaklar. İki yıl aradan sonra Lassa Rally Team ile etaplara dönen eski şampiyon Serkan Yazıcı ve takım arkadaşı yine eski şampiyon Mehmet Besler ilk rallide yaşadıkları sorunların ardından puan mücadelesinde kendilerine yer arayacaklar. Yurtiçi Kargo Rally Takımından Dağhan Ünlüdoğan ve Burak Çukurova da istikrarlı gidişlerinin avantajını Ege Rallisi'nde puana dönüştürmeye çalışacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious