'Ege' üniversitelerinden ortak karar

'Ege' üniversitelerinden ortak karar.19730
  • Giriş : 09.01.2009 / 12:28:00

Ege Bölgesi'nde eğitim veren üniversitelerin rektörleri, İzmir'de bir araya gelerek ortak çalışma kararı aldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ege Üniversitesinden (EÜ) yapılan açıklamaya göre, Adnan Menderes, Afyon Kocatepe, Balıkesir, Celal Bayar, Dumlupınar, Pamukkale, Muğla ve Uşak üniversitelerinin rektörleri, EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın davetlisi olarak İzmir'de toplandı.

Toplantıda, Ege Bölgesi'nin gelişimi için ortak projeler hazırlama, bilimsel çalışmalarda işbirliği yapma, bilgi işlem, yazılım ve otomasyon programlarında dayanışma kararı alındı.

Öğretim üyesi desteği, lisansüstü eğitim ile doktora seviyesinde öğrenci değişimi, çifte danışmanlık, bilgi işlem merkezlerinin bir araya getirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, üniversitelerin, ortak projelerle dünya bilim havuzuna daha fazla katkı sağlayabileceği vurgulandı.

Prof. Dr. Yılmaz, üniversiteler olarak bir araya gelip güç birliği oluşturarak, ortak sorunlara çözüm üretmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Toplantıya, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Saylan, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman katıldı.

Rektörlerin bir sonraki toplantısı, 9 Nisan 2009'da Afyon'da yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*