Ege ve Marmara'da sapık alarmı

Ege ve Marmara'da sapık alarmı.10582
  • Giriş : 31.01.2009 / 18:05:00
  • Güncelleme : 31.01.2009 / 18:05:08

Balıkesir ve Kocaeli'ndeki küçük kızların kaçırılması girişimi polisi alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Önceki gün Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde 9 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilmesi, dün de Kocaeli'de 12 yaşındaki kızın kaçırılma girişiminin faillerinin aynı olabileceği şüphesi üzerine polis alarma geçti. Olayda kullanıldığı belirlenen beyaz minibüs aranıyor.

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Altınova Beldesi'nde 9 yaşındaki E.K., önceki gün arkadaşları ile oyun oynarken yanına yaklaşan araçtaki kişi ya da kişilerce kaçırıldıktan sonra tecavüze uğramıştı. Kaçırıldıktan yaklaşık 4 saat sonra Bergama-Ovacık karayolu üzerinde bulunan küçük kızın uyutularak tecavüze uğradığı belirlenmişti. Zanlıların E.K.'yi kek verilerek kandırıldığı açıklanmıştı. Olayda kullanılan araç ise tespit edilememişti.

Dün de Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde 12 yaşındaki K.Y., sokakta oyun oynarken yanına yaklaşan beyaz bir minibüse bindirilerek kaçırılmaya çalışıldı. Küçük kızın direnmesi üzerine zanlılar K.Y.'nin boğazını kesip olay yerinden hızla uzaklaştı. Küçük kızın çığlıkları üzerine üzerine gelen vatandaşlar K.Y.'yi kanlar içerisinde buldu. Ağır yaralı olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan K.Y.'nin tedavisi sürüyor. Talihsiz kızın durumu ciddiyetini koruyor.

İki gün içinde küçük kızlara yönelik yaşanan saldırılar üzerine emniyet güçleri harekete geçti. Marmara ve Ege Bölgesi'ndeki polis ve jandarma ekipleri alarma geçerken, Kocaeli'ndeki olayda kullanılan beyaz minibüsün bulunması için geniş kapsamlı zoruşturma yürütüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*