Egeland'den yeni bir kınama!

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Birleşmiş Milletler Acil Yardım Koordinatörü Jan Egeland, bu kez Hizbullah'ın roket saldırılarını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in kuzeyinde şu ana kadar 10 sivilin ölümüne neden olan roket saldırılarının yaşandığı Hayfa kentine gelen Jan Egeland, "Saldırıları Lübnan'da Hizbullah'ın merkezindeyken de kınadım. Bu, durmalı." şeklinde konuştu. Egeland, düşmanlıkların durdurulması gerektiğini ifade ederken, "Siviller son korkunç haftalarda çok büyük bir bedel ödemek zorunda kaldı" dedi.

Bu arada, bugün düzenlenen roket saldırılarında biri ağır olmak üzere çok sayıda İsrailli yaralandı. Sirenlerin çalmasıyla birlikte Egeland ve onunla birlikte Hayfa'da bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni sığınaklara girdi.

Hizbullah güçlerinin Katyuşa roketleriyle düzenlediği saldırılarda Hayfa'da 10, kuzeydeki diğer kentlerde de 8 kişi haaytını kaybetti. İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırılarında büyük çoğunluğu sivil 418, Gazze'de ise 131 kişi öldü.

Bu arada İsrail Ordusu, Hizbullah'ın 12 İsrail askerini öldürdüğü yönünde çıkan haberleri doğrulamadı. İsrail medyası ise çatışmalarda en az 20 askerin yaralandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious