Egeli bisikletçiler okyanusa gidip döndü

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi'nden (EÜ) akademisyen ve öğrencilerden oluşan 13 kişilik ekip tarafından 15 Temmuz'da başlatılan, "O Zaman Biz de Bisikletlerle Okyanusa Kadar Gideriz" adlı bisiklet turu tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yunanistan, İtalya, Fransa, Monako, İspanya, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya'nın geçildiği gezide, bu ülkelerin başşehirlerinin yanısıra 30 kadar kültürel, tarihi ve doğal niteliklere sahip şehir de ziyaret edildi.

Üniversitelere gidilerek, farklı toplantı ve davetlerde Türkiye temsil edildi. Türkiye ve EÜ logolu formalar ve kasklarla tek sıra halinde seyreden ekip, Avrupa'nın en çok ziyaret edilen turistik bölge ve mekanlarında ilgiyle seyredildi.

6 hanım ve 7 erkekten oluşan bisiklet ekibi Fransa, Hollanda ve özellikle Almanya'da yaşayan gurbetçilerimiz tarafından gururla karşılandı.

Türkiye'den farklı olarak ulaşımın en ekonomik, en modern ve güvenli yolu olan trenin oldukça yoğun kullanıldığı Avrupa ülkeleri arasındaki uzun mesafelerde bisiklet bölümleri bulunan trenler tercih edilirken şehiriçi ve çevre gezileri gibi daha uygun mesafeler için bisikletler kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious