Egeli doktorlar Siirt'te hastalara şifa oldu

Egeli doktorlar Siirt'te hastalara şifa oldu.46220
  • Giriş : 03.02.2008 / 23:38:00

Ege Bölgesi'nden gelen bir grup doktor ve işadamı Siirt'te köy köy gezerek hastalara şifa oldu ve yardım dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kimse Yok Mu Derneği'nin Kurban Bayramı'nda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde gerçekleştirdiği büyük organizasyonun ardından bölgeye karşı duyulan ilgi her geçen gün artıyor. Ayrı gruplar halinde binlerce işadamının bölgeye yaptığı yardım amaçlı gezilerin ardından, aralarında doçentlerin de bulunduğu ortopedi, diş, nefroloji, kadın doğum, radyoloji, çocuk ve kardiyoloji uzmanı 35 hekim Siirt'e geldi. Doktorlara 25 işadamı da eşlik ederek gittikleri köylerde vatandaşlara yardım etti. Bitlis ve ilçelerine gitmek üzere 7 ayrı gruba ayrılan doktorlar 2 binin üstünde hastayı muayene etmenin yanı sıra beraberlerinde getirdikleri ilaç, giysi ve kırtasiye malzemelerini de muhtaç ailelere dağıttı.

Doktorların köylerine kadar gelmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını ve köylerinde ilk defa bir doçent gördüklerini belirten Şirvan ilçesi Taşlı Köyü Muhtarı Osman Carav, "Gerçekten bugün bizim için çok önemli. İzmir'den kalkıp köyümüze kadar gelen doktorlar bütün hastalarımızı muayene etti. İlaçlarını verdi. Bir de çeşitli yardımlarda bulundular. Çok güzel bir olay. Köyümüz ilk defa bir doçent doktoru gördü. Sevgi adına, kardeşlik adına çok güzel bir gün. Kendilerine çok teşekkür ederiz." dedi.

Ege Sağlık Derneği Başkanı Dr. Mustafa Vardar, amaçlarının zaten kardeş olan iki bölge halkı arasındaki güzel duyguları biraz daha pekiştirmek olduğunu söyledi. Dr. Vardar "Ülkemiz bir bütündür. Bu bütün içerisinde yaşayan 70 milyon insan birbirleriyle kardeştir. Bu geziyi düzenlememizin nedeni de bu kardeşliği ve sevgiyi pekiştirmektir. Ülkemizin doğusu ile batısının bir bütün olduğunu ve bu bütünlüğü hiç kimsenin bozmaya gücünün yetmeyeceğini buradaki vatandaşlarımızın bize gösterdikleri il ve yakınlıktan bir kez daha görmüş olduk." diye konuştu. Önümüzdeki dönemlerde bu tür etkinlikleri devam ettirmeyi planladıklarını aktaran Vardar, şunları söyledi: "Bu gezimizde doktorlarımız 2 bin civarında Siirtli hemşerimizi muayene etti ve ilaçlarını verdi. Ayrıca daha ileri tektik ve tedaviye ihtiyaç duyan hastaları da tespit ettik. Bunlarla ilgili yapılabilecekler araştırılacak. Bazı hastalarımız, bütün masrafları derneğimiz tarafından karşılanmak üzere gelişmiş tıp merkezlerine götürülerek tedavileri yapılacak."

Ege Bölgesi'nden gelen doktorlara ev sahipliği yapan Siirt Eğitim Bilim, Kültür ve Spor Derneği Başkanı Selami Demir de, iki bölgenin kardeş halkı arasında kurulan köprüde yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. Demir, "Ege'den gelen doktor kardeşlerimizin köylerimize kadar gitmeleri ve bununla yetinmeyip yatalak ve yaşlı haşları evlerinde ziyaret etmeleri çok güzel ve göz yaşartıcı tablolar oluşturdu. Gelen bütün doktorlarımıza teşekkür ederiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious