Egemen Bağış MHP'yi ziyaret etti

Egemen Bağış MHP'yi ziyaret etti.9953
  • Giriş : 23.01.2009 / 18:02:00

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yeni görevi dolayısıyla siyasi parti liderlerine yapacağı ziyaretler çerçevesinde, ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


MHP Genel Merkezi'nde yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan Bağış, Devlet Bakanı ve başmüzakereci olarak atanmasından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla Meclis'te grubu olan siyasi parti liderlerinden randevu talep ettiğini belirtti.

"İlk görüşmemizi bugün MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdik" diyen Bağış, Bahçeli'nin kendisini çok sıcak bir şekilde karşıladığını ifade etti. Egemen Bağış sözlerini şöyle sürdürdü:

"Örnek bir ev sahipliği gösterdiler ve AB'nin Türkiye'nin bir devlet politikası olduğunu kendileri de vurguladılar. Ben de bu süreçte her zaman kendilerinin fikirlerini, önerilerini beklediğimizi ve bu projenin hepimizin ortak projesi olduğunu, çocuklarımızın yarınlarıyla ilgili bir proje olduğunu, bu yüzden bütün muhalefet partilerimizin görüşlerini önemsediğimizi vurguladım."

Bahçeli'nin ise atamasının "yerinde bir atama" olduğu düşüncesini kendisiyle paylaştığını kaydeden Bağış, "Bu süreçte de hemfikir olduğumuz konularda destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. Bir kez daha gösterdikleri konukseverlik için teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*