Egemen Bağış ses kaydı - Twitter son durum ne? - Metehan Demir ses kaydı - Tayyip Erdoğan ses kaydı - Yeni ses kayıtları

Egemen Bağış ses kaydı - Twitter son durum ne? - Metehan Demir ses kaydı - Tayyip Erdoğan ses kaydı - Yeni ses kayıtları.11230
22.03.2014 / 07:35:29

Son günlerde ortaya çıkan ses kayıtları dinleyenlerin tüylerini diken diken ediyor. İşte onlardan birisi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Başçalan hesabının internetten yayınladığı son ses kaydında Metehan Demir'le konuşan Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın dini duygularla dalga geçtiği iddia ediliyor. Başçalan hesabından yayınlanan ses kaydına göre Metehan Demir'le konuşan Egemen Bağış, dini duygularla dalga geçiyor.

Ses kayıtları ile ilgili özel hazırlanan haberler için sayfamızı 

Her Cuma sabahı twitterdan ayet paylaştığını söyleyen Metehan Demir'e Egemen Bağış, o ayetleri google'dan arayarak bulduğunu belirterek "Oradan beğen bir tane salla gitsin" diye karşılık veriyor. Egemen Bağış, Metehan Demir'in dinle ilgili esprilere gülerek karşılık veriyor ve "Çarpılacaksın" diyor.

Bağış, Metehan Demir'den kendisinin İstanbul adayı olacağını yazan Mahmut Övür'ün yazısından programda bahsetmesini de istiyor. Ses kaydında ayrıca Egemen Bağış, Aydın Doğan'ın evine yemeğe davetli olduğunu da söylüyor.

NOT: DİNİ DUYGULARI RENCİDE EDİCİ KONUŞMALAR ÇOK FAZLA OLDUĞUNDAN SES KAYDININ TAMAMINI YAYINLAYAMIYORUZ.

TBMM’de Egemen Bağış tepkisi

CHP İstanbul Milletvekili ve İstanbul Üsküdar Belediye Başkan adayı olan emekli müftü İhsan Özkes, Egemen Bağış'ın söylediği iddia edilen ses kayıtlarına tepki gösterdi. Özkes, “Bu iddia doğruysa, azıcık şerefi, azıcık onuru, bir iman kırıntısı, zerre kadar bir inancı varsa derhal önce Allah’a tövbe etmeli, ondan sonra da Müslüman halktan özür dilemeli, hiç beklemeden istifa etmelidir” dedi. Özkes, basın toplantısında Kur’an-Kerim’in Türkçe mealinde Bakara suresini okudu.
Özkes, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Metehan Demir’e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına tepki gösterdi. CHP’nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak yoğun bir tempo içinde çalışma yaptığını belirten İhsan Özkes, emekli bir müftü olarak internete düşen bazı ses kayıtlarından rahatsız olduğunu belirtti. Özkes, “Dini, kitabı, hafife almak, alaya almak, din ile Kur’an ile, ayet ile, sure ile matrak geçmek küfürdür, bunu yapan kafir olur. Bunu söyleyen kişi Müslümanlıktan çıkar. Kur’an da olmayan bir cümleyi, bir kelimeyi, bir harfi Kur’an da var gibi göstermeye çalışmak küfürdür. Bunu yapanların kafir sayılır. ‘Her Cuma bir ayet sallıyorum’ diye söylemek hem ayeti hafife almaktır, ayetle alay etmektir, bu küfürdür. Hem de böylelikle Müslümanları da kandırdığını itiraftır. Ayeti sallamak din ile iman ile alay etmektir, küfürdür. Bakara Suresi, Kur’an-ı Kerim’de var olan 114 sureden birisidir, Kur’an-ı Kerim’in en uzun süresidir. Bu süre genellikle iman ile küfür üzerinde durur. ‘Bu Bakara iyi makara’ diyerek Bakara Suresine ‘iyi makara’ demek küfürdür”dedi.Özkes, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şayet bu sözleri başka bir partiden bir milletvekili söylemiş olsaydı, yer yerinden oynardı. Bugün Türkiye’nin gündemi bu olurdu. Alenen küfür olan bir konuda sessiz kalmak, hoş görmek de küfürdür. Çünkü, küfre rıza küfürdür. Bu nedenle bu sızan ve bir milletvekiline ait olduğu iddia alan sözleri şiddetle, nefretle, lanetle kınıyorum. Bu iddia doğruysa, azıcık şerefi, azıcık onuru, bir iman kırıntısı, zerre kadar bir inancı varsa derhal önce Allah’a tövbe etmeli, ondan sonra da Müslüman halktan özür dilemeli, hiç beklemeden istifa etmelidir. Müslümanların oyları ile milletvekili olup, Müslümanların inancı ile kimse alay edemez. Bu gayretullaha dokunur.” Öte yandan CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, dün akşamdan beri internet ortamına düşen son ses kayıtlarıyla çalkalandığını savundu.

Erdemir, bu kayda göre, bir THY yetkilisinin, Başbakan’ın danışmanlarından birisiyle yaptığı konuşmada, onlarca malzeme taşıdığını ve vebal altında olduğunu söylediğini öne sürdü. Bu kayıttan sonra AFP’nin geçtiği haberde, THY’nin Boko Haram militanlarıyla çatışmaların sürdüğü Nijerya’da bilinmeyen gruplara silah taşıdığı iddialarının yer aldığını belirten Erdemir, Nijerya’da 2002′de kurulan “radikal İslami” örgütün 10 bin kişinin ölümünden sorumlu olduğunu öne sürdü. Erdemir, Boko Haram’ın, ABD tarafından “terör örgütü” listesinde yer almasına rağmen Türkiye tarafından “terör örgütü” olarak kabul edilmediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*