Ege'ye fırtına uyarısı!

Ege'ye fırtına uyarısı!.10326
  • Giriş : 25.02.2009 / 09:53:00

Meteoroloji, Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına uyarısı yaptı. İşte tüm bölglerdeki hava durumu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muğla Meteoroloji İstasyon Müdür Vekili Saim Varlı, yaptığı açıklamada, Ege Denizi'nde rüzgarın Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden 8 (62-74kilometre/saat) hızında estiğini belirterek, akşam saatlerinden sonra da 9 (75-88kilometre/saat) hızında, kuvvetli fırtına beklendiğini kaydetti.

Rüzgarın, Marmara ve Batı Akdeniz açıklarında ise 8 (62-74kilometre/saat) kuvvetinde esmesi bekleniyor.

Varlı, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

DİĞER BÖLGELER

- Marmara soğuklardan en fazla etkilenen bölge. Ayın sonuna kadar sıcaklık fazla yükselmeyecek. Bugün Tekirdağ, Balıkesir, Bilecik ve Bursa'da hafif kar var. Sıcaklık 5 dereceyi geçemiyor. Yarın bölgede yağış çok zayıf.

- İç Anadolu'nun genelinde Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri yine aralıklarla kar olacak. yarın Sivas çevresinde kar yoğunluğunu artıracak.

- Akdeniz'de Güneydoğuda ve Girne'de sağanak yağışlar üç gün devam edecek. Antalya'nın özellikle sahil beldelerinde yağmur daha kuvvetli. Lodos sıcaklığı yükseltmeye başlıyor, Antalya 14 derece.

- Doğu Anadolu'da köy yollarının çoğu kapandı. Bugün Erzurum-Van arasında kar yağışı zayıflasa da bölgede üç gün daha aralıklarla devam edecek.

- Karadeniz'de yağışlar bugün oldukça zayıfladı. Bolu, Giresun ve Gümüşhane'de kar var, Trabzon'da hava kapalı. Yarın yağış Bolu, Kastamonu, Samsun arasında yeniden kuvvetlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*