Eğitim, geleceğe güvenle bakabilmenin ön şartıdır!

Eğitim, geleceğe güvenle bakabilmenin ön şartıdır!.50495
  • Giriş : 16.09.2007 / 15:28:00
  • Güncelleme : 16.09.2007 / 15:30:16

Erdoğan, eğitimin bir millet için geleceğe umutla ve güvenle bakabilmenin ön şartı olduğuna işaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine ancak kaliteli ve çağdaş bir eğitim hizmeti ile ulaşmanın mümkün olduğunu bildirdi.

Başbakan Erdoğan, 2007-2008 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eğitimin, bir millet için geleceğe umutla, güvenle bakabilmenin ön şartı olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Zira, eğitim her alandaki kalkınmanın en temel unsurudur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine ancak kaliteli ve çağdaş bir eğitim hizmetiyle ulaşmak mümkündür'' dedi.

Eğitim alanında oluşacak hiçbir eksikliğin, diğer alanlardaki üstünlükle telafi edilemeyeceğini belirten Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Buna karşılık eğitimde yakalanan üstün seviyeler, diğer tüm alanların toplam kalitesini yükseltir. Onun için hükümetimiz eğitim alanındaki eksikliklerimizi hızla gidermeye öncelikli hedef olarak belirlemiştir.

Evrensel kültür içinde milli değerlerine sahip, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla kuşanmış, demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesillerin yetiştirilmesi, hepimizin vazgeçilmez sorumluluğudur.

Bu çerçevede devletimiz ve milletimiz, hiçbir çabadan ve fedakarlıktan kaçınmamaktadır, kaçınmayacaktır.''

-BAŞLATILAN SEFERBERLİK-

Hükümet olarak, eğitimde bu anlayışla başlattıkları seferberliğin, bütün hızıyla devam edeceğini dile getiren Erdoğan, nitelikli bir eğitim modeline geçmek üzere toplumun ihtiyaçlarına ve çağın gereklerine uygun şekilde yeniden yapılanma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Erdoğan, masajında şunları kaydetti:

''Aynı zamanda yurt genelinde bütün ilköğretim öğrencilerine ders kitaplarının ücretsiz dağıtımını sürdürerek öğrenci ve velilerimizin bir nebze olsun yükünü hafifletmeyi amaçlıyoruz.

Uyguladığımız reformların başarıya uluşmasında en büyük desteği alacağımız değerli öğretmenlerimize yüksek sorumluluk isteyen meşakkatli ve onurlu görevlerinde başarılar diliyorum.

Bu düşüncelerle, İlköğretim Haftasını kutluyor, 2007-2008 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, bütün milletimize hayırlı olmasını diliyor, vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious