'Eğitim Dede' İzmirlioğlu, Bakan Çelik'e hediye

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

'Eğitim Dede' İbrahim İzmirlioğlu, eğitim kurumlarıyla ilgili yazdığı kitapları Bakan Çelik'e hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik'in valilik ziyaretinde dikkatleri çeken ve yaptırdığı eğitim kurumlarıyla kamuoyunda 'Eğitim Dede' olarak bilinen İbrahim İzmirlioğlu, Çelik'e, eğitim kurumlarıyla ilgili olarak kendi yazdığı kitapları hediye etti.

Eğitim kurumu açmaya eskisi gibi gücü yetmediğini anlatan İzmirlioğlu, "Sayın bakanım, artık eskisi gibi çok aktif olamıyorum. Maddi gücüm de yetmiyor bazen" deyince Bakan Çelik, "İbrahim amca, sen merak etme, gel beraber açalım okulu. Biz sana yardım edelim" diye konuştu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin'i makamında ziyaret eden Bakan Çelik'e, Çaycuma Şehit Hasan İlköğretim Okulu'nda resim öğretmeni Harun Toksoy'un yaptığı kumdan portre sürprizi yapıldı.

Kendisinin kumdan portresini beğenen Balan Çelik, "Tıp kı bana benziyor değil mi? Yalnız benim saçım yok, burada var. Beni genç mi gösterdiniz?" diyerek espri yaptı. Öğretmene teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı Çelik, "Bu hediyenin maddi olarak karşılığı yok .Onun size teşekkür ediyorum. Bunu unutmayacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious