Eğitim-Sen, Ankara'ya yürüyecek

  • Giriş : 20.11.2006 / 00:00:00

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sıkıntılarını ilgililere iletmek amacıyla 21 Kasım'dan itibaren 108 şube başkanı ve il temsilcileriyle Ankara'ya yürüyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçme, düzenlediği basın toplantısıyla Ankara'ya yapılacak yürüyüşle ilgili bilgi verdi. Öğretmenlerin ekonomik yönden büyük kayıplar yaşadığını ve öğretmenlik mesleğinin itibarının giderek azaldığını ileri süren Seçme, "Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim çalışanlarının çığlıklarına her zaman kulak tıkamakta, eğitim çalışanlarını dertleriyle baş başa bırakmakta, hatta zaman zaman Bakanlığın ortaya koyduğu uygulamalar eğitim çalışanlarını büyük bir çıkmaza sürüklemektedir." dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde eğitim çalışanlarına birer maaş tutarında ikramiye verilmesini talep eden Şube Başkanı, şöyle konuştu: "Merkez Yönetim Kurulu'muz, Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelecek olan şube başkanlarıyla birlikte, 23 Kasım günü Başöğretmenimiz Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret edecek, ardından da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'le görüşecek. Eğitim çalışanlarının talep ve sorunlarına yönelik hazırlanan rapor kendisine iletilecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious