Eğitim-Sen, eyleme hazırlanıyor

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, 15 Ağustos'ta hükümetle sıkı bir pazarlığa oturacaklarını dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, devletin, babalığını yapmadığı takdirde eylem yapacaklarını belirterek, ''Biz hükümetle anlaşmak istiyoruz, anlaşma olmazsa eylem yapacağız'' dedi.
Sendikanın Osmaniye Şubesini ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, 8 iş kolunda yetkili sendika olduklarını kaydederek, 15 Ağustos'ta hükümetle sıkı bir pazarlığa oturacaklarını dile getirdi.

Fakirlik sınırının 983 YTL olduğu Türkiye'de en düşük memur maaşının 1050 YTL olması gerektiğini aktaran Şuayip Özcan, pazarlığın çok sıkı geçeceğini, anlaşmazlık durumunda Türkiye çapında eylemlere başlayacaklarını vurguladı.

15 Ağustos'ta masaya oturacaklarını kaydeden Özcan, "Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla pazarlığın çok sıkı geçeceğini düşünüyoruz. Biz kucaklaşmak, tokalaşmak istiyoruz, bu nedenle de hükümete zeytin dalı uzatıyoruz. Bize sokağın gösterilmesinden yana değiliz. Geçtiğimiz yıl grevli, toplu sözleşmeli hakkımızın verileceği sözüne rağmen yasa çıkartılmadı. Bu tür yanlış uygulamaların son bulmasını istiyoruz.'' diye konuştu.

Devletin üst kademlerinde yandaş kayırmacılığı yapıldığını iler süren Özcan, bürokratların sendikalıları etkilemeye çalıştığını, asaleten atayamadıkları memurları vekaleten atamaya çalıştıklarını bunun da bu ülkeye hizmet etmek isteyenleri hayal kırıklığına uğrattığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious