Eğitim Sen, MEB'İ suçladı

Eğitim Sen, MEB'İ suçladı.5867
  • Giriş : 13.02.2009 / 17:17:00

Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, ''Öğretmenlerin kimlik bilgilerinin çalınmasından Milli Eğitim Bakanlığı sorumlu olduğu'' iddiasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, ''Eğitim alanında çok sayıda hizmetin bilgisayarla sanal ortama taşınmasını sağlayan İLSİS'teki tüm verilerin bir paylaşım sitesinde paylaşıma açılmasının büyük bir skandal olduğunu'' öne sürdü.

''Söz konusu site tarafından yayımlanan verilerde önemli bilgilerin yer almasının kimi çevrelerce art niyetli olarak kullanılmasına davet çıkardığını'' savunan Kılıç, açıklamasında ''Öğretmenlerin kimlik bilgilerinin çalınmasından Milli Eğitim Bakanlığı sorumludur'' ifadesini kullandı.

Kılıç, şunları kaydetti:

''Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na soruyoruz, özenle saklanması gereken böylesine önemli bilgiler nasıl çalınmış ve bir paylaşım sitesi aracılığıyla kullanıma nasıl açılmıştır? Yeterli güvenlik önlemi almayıp, bu bilgilerin çalınmasına neden olan MEB yetkilileri hakkında ne tür işlemler yapılacaktır? Hem kamuoyu hem de kimlik bilgileri çalışan öğretmenlerimiz bu sorulara acil yanıt beklemektedir.

Bu olay açıkça göstermektedir ki, merkezinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın olduğu büyük bir skandal ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla yaşanan bu vahim olayın sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığı ve bu bakanlığın başında bulunan Hüseyin Çelik'tir. Başka ülkelerde olsa ilgili bakanın istifa etmesi ile sonuçlanacak olan bu büyük skandal karşısında sessiz ve tepkisiz kalmayacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*