Eğitim Severler ve Yardımlaşma Derneği açıldı

Eğitim Severler ve Yardımlaşma Derneği açıldı.5650
  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Bitlis'in Güroymak ilçesinde görev yapan öğretmenler, Eğitim Severler ve Yardımlaşma Derneği'ni kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Açılışta konuşan Kaymakam Aydın Börü, eğitime gerekli önemin verildiğini gördükçe çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Doğu'da zor şartlarda görev yapan ve kendilerini gönüllü olarak eğitime veren fedakâr ve çalışkan öğretmenlerin bir araya gelerek eğitime katkı sağlamak amacıyla ağitim adına dernek açmaları bizleri mutlu ettiği kadar gururlandırmıştır. Öğretmenlerimizin okul çalışmalarını takip ettiğimizde eğitime hep bir şeyler verme çabası içinde olduklarını görüyoruz. Öğretmenlerimizin açtıkları derneğin sayesinde yarınlarımız olan çocuklarımızı daha güzel yetişmelerini yardımcı olmak için açtıkları kanaatindeyiz." dedi.

Güroymak Eğitim Severler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Öğretmen Cem Gül ise, Güroymak ilçesinde eğitim konusunda ne çalışma olursa gönüllü yaptıklarını, bundan sonra çalışkan ve aileleri fakir olan öğrencilere eğitimleri adına her şekilde yardımcı olacaklarını söyledi. Gül, derneğe yedi öğretmenin üye olduğunu vurgulayarak, Güroymak'ta görev yapan öğretmenleri öğrencilere bir şeyler vermeleri adına gönüllüler kervanına katılmaya davet etti.

Dernekte banyo, dinlenme salonu, kitap okuma odası, 2 derslik, toplantı salonu, öğretmen ve dernek başkanı odası bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious