Eğitimciler, internet cafelere baskın yaptı

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Hatay'a bağlı İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Balaman, şube müdürleri, öğretmenler ve emniyet ekipleri internet kafelere baskın yaparak, öğrencileri ve İnternet cafe sahiplerini uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Balaman, internet kafelerin denetimi esnasında yaptığı açıklamada, "Bu öğrenciler bizim ve ülkemizin geleceği. Bunlara hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Milli eğitim yetkilileri olarak bizler öğrencilerimizin kafelere gitmesine karşı değiliz. Ancak gittikleri internet kafeler hijyenik olmalı, ayrıca uygunsuz sitelere girilmemeli. İnternet ve bilgisayar gerektiği gibi kullanıldığında gerçekten çok güzel teknolojinin insanlara sunduğu büyük bir nimet ancak bunu amacı dışında kullanan kişilere karşı denetimlerimiz sık sık devam ediyor." dedi.

Anne ve babalara da çağrıda bulunan Milli Eğitim Şube Müdürü Balaman, "Çocuklarımızın okula gidip gitmediklerini kontrol etmek için velilerimiz sürekli okulları ile diyalog halinde bulunması gerekmektedir. Bizler her ne kadar öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışsak da anne ve babalara da bu konuda büyük görevler düşmektedir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious