Eğitimciler bu site de buluşuyor

  • Giriş : 31.01.2006 / 00:00:00

Eğitim camiasının ürettiği bir çok internet sitesi içinde www.egitimciler.com dinamik içeriği ve 2001 yılından beri istikrarla gelişmesi ile dikkat çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her öğretmeni ilgilendiren, eğitim ve eğitimcilerin problemlerinin ve olaylarının genel haberlerin yer aldığı sitede yerel ve kişisel olaylar ile kavga, dayak gibi olayların haberlerine yer verilmiyor.

Öğretmenlere yönelik plan ve ders notu gibi dosyaların yanında pedagojik bilgiler, şiirler, belirli gün ve hafta yazıları da bulunuyor. Özel ders vermek isteyenlerin ilanlarının da yer aldığı sitede ayrıca bulunan “Öğretmenimi Arıyorum” bölümünde ziyaretçilerin hayatlarında iz bırakan öğretmenlerine mesaj bırakmaları ve belki de onlara ulaşmaları amaçlanmış.

Eğitim alanında yüksek lisans yapanlar “Anketler” bölümünde öğretmenlere ulaşıp tezlerini ya da araştırmalarını destekleyecek anketleri yayınlayabilirler.

Ayrıca zaman zaman yenilenen anketlerle eğitimcilerin belli güncel konularda nabzı tutulmaya çalışılıyor.

Dışarıda ve çevresel eğitim gibi özel eğitim yöntemlerinin de işlendiği sitenin editörü Tolga Vuranok " Siteyi açmaya karar vermemin sebebi o dönemde internette doyurucu bir eğitim portalı bulunmamasıydı. Ziyaretçi sayısı yükseldikçe sitenin ciddiyeti arttı. Eğitimciler için faydalı olma misyonuyla, Türkiye’nin en iyi eğitimci portalı olma vizyonuna ulaşmak için çalışıyorum" dedi.

Oldukça geniş bir içeriğe sahip web sitesinin gelişiminde her an ziyaretçilerin de katılımına imkan sağlanıyor. Kaliteli bir çizgi yakalamış bu siteyi sizlerinde beğeneceğini umuyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious