Eğitimcinin TİKKO bağlantısı

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Şanlı, TİKKO'yla bağlantısı nedeniyle tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı, yasadışı TİKKO terör örgütüyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gözaltına alındı.

Polisteki ifadesi tamamlanan Şanlı, adliyeye sevk edildi. Şanlı, çıkarıldığı mahkemece terör örgütü üyesi olmak ve anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öğretmen olan Ali Paşa Şanlı'nın 20 yıl önce Malatya'da terör örgütü TİKKO'nun bir eylemine katıldığı ve bu nedenle arandığı ileri sürüldü. Şanlı, Eskişehir'de düzenlenen bir çok protesto ve mitinglerde ise eylemcileri yönlendirmesiyle dikkat çekiyordu. Şanlı, adliye çıkışında, "1987 yılından beri aranıyorum. Adresim tespit edilemiyormuş. Şu an tutuklanıyorum." diye konuştu. Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi Mali Sekreteri Sadullah Poyraz da, "Şanlı'nın 20 yıl önce bir davada adı geçmiş. 10 yıldır bulunamıyormuş. Oysa 20 yıldır Eskişehir'de öğretmenlik yapıyor. Ayrıca sendika şube başkanı olarak da görev yapıyor. Adresinin sabit olduğunu belgeleyeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious