'Eğitimin cinsiyeti olmaz'

  • Giriş : 19.11.2006 / 00:00:00

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük, Günyurdu Köyü İlköğretim Okulu'nda okuyan kız öğrencilere eğitimlerini yarıda bırakmamaları konusunda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölük, kız öğrencilerle bir araya gelerek, eğitimlerini yarıda bırakmamaları ve üniversite okumaları konusunda nasihatte bulundu.
Valilik tarafından düzenlenen köy gezilerine katılan Bölük, kız çocuklarının okullaşması için teşvik edici çabalarını esirgemiyor. Bulanık ilçesinin Günyurdu Köyü İlköğretim Okulu'nda eğitimlerini sürdüren kız öğrencilerle bir süre sohbet eden Albay Eyüp Bölük, ne pahasına olursa olsun kızların mutlaka okumaları gerektiğini söyledi. Kız öğrencilere eğitimin öneminden bahseden Bölük, "Kız çocuklarımızın eğitimli olması çok önemlidir. Çünkü geleceğin anneleri olan kız çocuklarımız eğitimli olursa onların çocukları de eğitimli olacaklardır. Bir kız çocuğunu eğittiğiniz zaman bir aileyi eğitmiş oluyorsunuz" dedi.
Köylerinde ilköğretim okulu bulunduğu için okuyabildiklerini ancak ilköğretimden sonra okutulmadıklarından yakınan Tansu Dere ve Melisa Güngör isimli öğrenciler, "Biz okumayı çok istiyoruz. Ama babalarımız ilköğretime kadar okumamızın yeterli olacağını söylüyor. Yatılı olarak lisede okumak istiyoruz" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious