Eğitimin yol haritası

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

İstiklali silahlı, istikbali ise kalemli orduların temin edeceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Çelik, eğitim sisteminin yol haritasını açıkladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''Eğitim sisteminde yol haritamız 5 t: tespit, teşhis, tedavi, takip ve tekmil'' dedi. Bazı okul açılışları için Kırşehir'e gelen Bakan Çelik, Kırşehir Valiliği’nde, Vali Lütfullah Bilgin, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Hacı Turan ve Mikail Arslan ile Belediye Başkanı Halim Çakır ve diğer ilgililerce karşılandı. Bakan Çelik'e, Kırşehir'in tanıtımı için hazırladıkları kitaplar, broşür ve çeşitli eşyalar hediye eden Vali Bilgin, eğitim alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çelik, 2 yıldır eğitim sisteminin sorunlarını yerinde inceleyebilmek için Türkiye'yi il il dolaştıklarını belirtti. Kırşehir'i müsteşarlar, müsteşar yardımcıları ve 22 genel müdür ile birlikte ziyaret ettiklerini ifade eden Çelik şunları söyledi: ''Bugüne dek 52 ilde bu şekilde başarılı çalışmalar yaptık ve olumlu sonuçlar aldık. Bu çalışmaları yaparken eğitim sisteminde yol haritamız 5 t.

Önce sorunları yerinde tespit ediyoruz. Daha sonra sorunlara teşhis koyuyoruz. Sorunları tedavi ediyoruz ve tedavinin takibini yapıyoruz. Son aşamada sorumlu olduğumuz yerlere tekmil veriyoruz.'' Bakan Çelik, konuşmaların ardından Kırşehir'de bilim sanat merkezi yaptıracak hayırsever Hafize Demirdöver ve Fen Lisesi yaptıracak hayırsever Osman Yalçınkaya ile protokol imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Çelik, daha sonra Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü'nün bağışladığı arsa üzerinde babası adına yaptırılan Öğretmen Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katıldı. Çelik burada da şöyle konuştu: ''İstiklalimizi silahlı ordular, istikbalimizi kalemli ordular temin edecek. Tüm okulları bilgisayarla donattık. Eğitim sistemimizi baştan aşağı ele aldık. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious