Eğmeden, bükmeden dini bilgi

Eğmeden, bükmeden dini bilgi.12939
  • Giriş : 03.11.2008 / 17:05:00

Kanal 7’den dini hayata ilişkin soru ve sorunların canlı yayında cevap bulacağı yepyeni bir program; Muhabbet Kapısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş'ın Kur'an ve sünnet ışığında vereceği cevaplarla ekran başındaki izleyiciler Muhabbet Kapısı'nda aydınlanıyor, Ali Ercan'ın birbirinden güzel ilahileriyle manevi bir atmosfer ekranlara taşınıyor.

DOÇ. DR. KARATAŞ PROGRAMIN FARKINI ANLATTI

Kanal 7 izleyicilerinin yakından takip ettiği İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Karataş izleyenlerle yeni program “Muhabbet Kapısı”nda buluşuyor. Muhabbet Kapısı'nın farkı ne olacak? İzleyiciler neden bu programı izlemeliler? İlahiyatçı Mustafa Karataş Muhabbet Kapısı'nın farkını şu şekilde dile getirdi: “Muhabbet Kapısı, dini bilgilerin doğru kaynaktan Kur'an ve Sünnet ışığında öğrenildiği bir program olacak. Bilginin yanı sıra ihlâs, samimiyet, merhamet, kardeşlik, paylaşma, yardımlaşma ve muhabbet gibi duygular da öne çıkacak. Zira samimi duygular olmadan, hissiz kuru bilginin nefsimize söz geçirmesi oldukça güç. İbadetlerimiz bidat ve hurafeden uzak ihlâsla ve istikamet üzere yapılırsa ancak kişiyi olgunlaştırır. İşte Muhabbet Kapısı bu bakış açısını kazandırmaya çalışacak. Çünkü, yeri geldiği zaman doğruyu ve hakikati ifade etmek, konunun uzmanlarının en mühim vazifesidir. Biz İlahiyatçılar için eğmeden bükmeden ama incitmeden insanımıza gerçek dini bilgiyi ulaştırıp, yanlışlarını hatırlatmak durumundayız.

Diğer yandan bu programda günlük işlerden ve dünya meşgalelerinden yorulmuş ve kirlenmiş ruhlar arınacak, dua ve sohbetlerle rahatlayacak. Her hafta farklı bir konuda insanlarımıza doyurucu bilgiler verilecek, telefon bağlantılarıyla soruları cevaplandırılacak"

HER HAFTA HAC VE KABE İLAHİLERİ

Karataş programla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: " Ayrıca teorik bilgiden çok pratik bilgiler ve uygulamalarla, konuları her kesimin anlayabileceği bir üslupta ele alacağız. Örneğin, ilk programda hac konusunu bütün yönleriyle, uygulamada gerekli olan pratik bilgilerle ve hacı adayı konuklarımızla işlemeye gayret edeceğiz, Ali Ercan'ın hac ve Kabe ilahileriyle hac mekânlarında ruhumuzla seyahat edeceğiz.

İkinci hafta çocuklara isim koyma, isim çeşitleri, çocuğun kulağına ezan ve kamet nasıl okunur, ismi nasıl konulur gibi konuları uygulamalı olarak seyircimizin bilgisine sunacağız. Her konuda Allah Resulünün uygulamalarına değinecek ve O'nun hayatından konuyla ilgili kesitler aktaracağız.

Muhabbet Kapısı, Hakk'a götüren, nefsin terbiye yollarını öğreten, dilimizi Allah'ın zikrine, gönlümüzü Hakk'a, şükre alıştıran bir program olacak. Allah'ı ve Resulullah'ı sevmeye, kulluk görevlerini gereği gibi ifa etmeye teşvik eden sohbetlerle, irade ve idraklerin güçlendirildiği bir program olacak Muhabbet Kapısı. Her Pazartesi 21.40'ta Muhabbet kapısında buluşalım.”

HER HAFTA PAZARTESİ SAAT 21.40'DA

İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş'ın sade ve etkileyici anlatımıyla İslam dinine ait bütün bilgiler artık Muhabbet Kapısı'nda ekrana gelecek. Ali Ercan'ın ilahileriyle renklenecek olan programda dini konular bütün açıklığıyla ele alınacak, merak edilen soru ve sorunlara canlı yayında cevap verilecek. Muhabbet Kapısı'nda ilk olarak yaklaşan hac mevsimine ilişkin olarak hac ibadetinin hikmeti, hac ibadetine ait bütün ayrıntılar ekrana gelecek. Karataş, hac ibadetiyle ilgili bütün bilinmeyenleri canlı yayında izleyenlerle paylaşacak. Stüdyoya canlı telefon bağlantılarının da yapılacağı Muhabbet Kapısı'nda izleyenlerden gelen sorulara programda cevap verilecek.

İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş'ın sunumu ve Ali Ercan'ın ilahileriyle Pazartesi akşamlarınız manevi bir havaya bürünecek. Dini konulara ilişkin kafalardaki sorular Muhabbet Kapısı'nda cevap bulacak. Muhabbet Kapısı Pazartesi akşamları 21:40'ta Kanal 7'de.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*