Ehliyet sınavında sahtekarlık!

  • Giriş : 29.10.2007 / 14:52:00

Şanlıurfa'da başkalarının yerine ehliyet sınavına girerek, haksız şekilde kazanç sağlayan 20 kişi suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin ihbardan yola çıkarak şehir merkezi başta olmak üzere bazı ilçelerde başkalarının yerine ehliyet sınavlarına giren bir şebekeyi tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, 1 aylık çalışma sonucunda sahte sınav giriş kartı ve sahte kimlikle sınava giren şahısları tespit etti. 27 Ekim'de saat 11.00'de yapılan sınav için polis, Şair Nabi, Merkez, Bahçelievler İlköğretim Okulu ve Ticaret ile Endüstri Meslek Liseleri ve Şanlıurfa Lisesi'ne eş zamanlı operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyonda adı geçen okullardan Mustafa G., Ramazan A., Osman K., İsmail A., Mahmut B., Yusuf M. ve Serdar S. Olmak üzere toplam 20 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar, 'Resmi Evrak Düzenlemek Sureti ile başkasının adına sınava katılmak' suçundan adli mercilere sevk edildi.

Şahısların 250 ile 300 YTL arasında değişen fiyatlarla başkalarının yerine defalarca ehliyet sınavına girdikleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious